„Żywa lekcja historii - zdalnie”

0415 lekcja historii 001Pod koniec marca br. uczniowie z ósmej klasy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji.
Za pośrednictwem aplikacji Google Meet doszło do spotkania pokoleń (Współczesnej Młodzieży oraz weterana Armii Krajowej, Sybiraka - Pana Piotra Karpowicza).
Pan Piotr Karpowicz opowiedział o latach swej młodości, kiedy to, jako bojownik podziemnej organizacji zbrojnej AK walczył za ojczyznę i doświadczył (za sprawą „sowieckiego totalitaryzmu” ) życia w łagrze politycznym w arktycznych rejonach Syberii.

Nie zabrakło pięknych pieśni patriotycznych, a sam Gość Honorowy wykazał się niezwykłą umiejętnością prowadzenia spotkania online, a relację wzbogacił źródłami historycznymi (fotografie, mapy itd.) oraz narodowym przesłaniem.


data aktualizacji strony:   14 maja 2021r. 08:49:27
Copyright © 2013. All Rights Reserved