Akcja Kartka /zbiórka dla Bohatera

0414 kartka 001Przed Świętami, Szkoła Podstawowa im. L. Teligi w Mielnie włączyła się w akcję pt.: „Kartka/zbiórka dla Bohatera”, która miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych oraz podtrzymywanie pamięci o kombatantach, których pozostaje coraz mniej.
Uczniowie szkoły przygotowali kartki wg. własnego projektu (patriotyczne lub świąteczne ) i przekazali skromny podarunek czyli produkt spożywczy np. ciastka, herbata, kawa, kakao itp. do paczki świątecznej.

0414 kartka 002Za pośrednictwem działaczy Związku NSZ: Pani Justyny Sapor oraz Pana Łukasza Suchanowskiego (organizowali takie akcje w poprzednich latach), udało się dotrzeć do Szanownych Weteranów na terenie Pomorza Środkowego.
Są to bardzo ciekawe osobistości (żołnierze AK, NSZ, Powstańcy itd.), których sylwetki, będą szczegółowo omówione podczas zdalnych lekcji historii.
Więcej o akcji we fragmencie „Wydarzeń koszalińskiej TV MAX” - [ zobacz ]


data aktualizacji strony:   14 maja 2021r. 08:49:27
Copyright © 2013. All Rights Reserved