Biegi przełajowe

13 001W poniedziałek 13 kwietnia 2015 roku, jak tylko trochę ucichł wiatr i pokazało się słoneczko, opuściliśmy jak najszybciej mury szkoły by udać się do mieleńskiego lasu, tuż za odnowionym miejscem po starym grodzisku na Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych chłopców na dystansie 1000 metrów.

Zawodnicy mieli do pokonania 3 pętle crossu po ok. 330 metrów, a biegali w dwóch grupach (w dwóch kategoriach wiekowych).

Pierwsi wystartowali uczniowie SP z rocznika 2002 i młodsi.
Na początku razem w trzynastoosobowej zwartej grupie ale już po chwili grupa zaczęła się rozciągać.
Na końcu pierwszego okrążenia prowadzenie objął i do końca już nie oddał Jakub Styrenczak, który zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Gminy z czasem 4 minuty i 25 sekund.
Brawo.

Na mecie tuż za nim finiszowali jego koledzy z klasy Va: Bartosz Sarnes i Jakub Mierzejewski (wszyscy rocz. 2003).

Po nich współzawodnictwo przełajowe rozpoczęła grupa gimnazjalistów (rocz. 1999 i mł.), a przebieg rywalizacji był zupełnie inny.
Pierwsze okrążenie jako pierwszy ukończył Jakub Gawlik, ale nie wytrzymał narzuconego tempa i drugą pętlę jako pierwszy kończył już jego kolega z klasy Ia Mateusz Kobyliński.
Na początku trzeciego okrążenia prowadzenie przejął biegnący do tego czasu spokojnie i kontrolujący rywalizację oraz najbardziej doświadczony biegacz w grupie Tomasz Janczak z klasy III a. Statuetkę Mistrza Gminy i złoty medal zdobył z czasem 3 min. 58 sek.
Drugie miejsce utrzymał Mateusz Kobyliński, a na miejscu trzecim bieg ukończył Kacper Cyzman (obaj rocz. 2001).
Gratulacje !

Serdeczne podziękowania w imieniu uczestników zawodów składam sponsorom nagród – właścicielom sklepów: R. Firadza i D. A. Kaczmarek oraz Radom Rodziców ZS Mielno. Dziękuję Panu Arkadiuszowi Żubryj i sędziom pomocniczym za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu Mistrzostw oraz zawodnikom za udział i gratuluję wyników !

Organizator: Tadeusz Jurek