Coca-Cola Cup

09 001I etap ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup przeprowadzony został między innymi na boisku ORLIKA w Świeszynie, na którym w dniu 9 kwietnia uczestniczyli również nasi gimnazjaliści.

Pierwszy mecz Gimnazjum Mielno – Gimnazjum Tymień zakończył się remisem 1:1 (gol Sebastiana Pietrzyka i udane interwencje bramkarskie Adriana Mitręgi).
Drugi mecz z Gimnazjum Sianów rozpoczął się przewagą naszej drużyny (zaliczyliśmy m.in. strzały w poprzeczkę, w słupek i 3 w bramkarza!), a przegraliśmy 0:3.
Niestety, nie wykorzystane sytuacje się mszczą.

Mecz trzeci rozegraliśmy z gospodarzami wygrywając pierwszą połowę 2:0 (bramki kapitana drużyny Przemysława Starnawskiego i Jakuba Gawlika), ale ostateczny wynik niestety 2:3 i to uczniowie ze Świeszyna (I m) i Sianowa (II m) będą grać w II etapie Turnieju.

Życzymy powodzenia.

Dziękuję zawodnikom, którzy zrozumieli założenia i cele Turnieju, jak: gra 5 uczniów z kl. III, 3 z kl. II i 2 z kl. I, gra 2 x 10 minut, przygoda z piłką, integracja wszystkich roczników, współpraca w zespole i bez względu na wynik czysta gra do końca.
Tylko wtedy możemy mówić, że odnieśliśmy sukces.

Opiekun: Tadeusz Jurek