Pamięci bohatera z Mielenka

1105 001Śpieszmy się doceniać naszych lokalnych bohaterów, tak szybko odchodzą.
W dniu 05.11.2018 r. odbyło się ostatnie pożegnanie Śp. Płk Franciszka Kosiorowskiego z Mielenka, Sybiraka oraz żołnierza który, mimo wielu bolączek wieku sędziwego z serdecznością i dumą, przyjmował młodzież do swojego domu, aby mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii.

Młodzież Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie, miała możliwość w minionym miesiącu poznać osobiście losy Bohatera, który na swej drodze miał wiele etapów polskiej historii.
Żołnierza walczącego pod Lenino, któremu młodzi ludzie zdążyli podziękować za to co zrobił dla ojczyzny, wręczając kilka tygodni temu kotylion z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

1105 002Nasz Bohater o którym można dużo napisać, pozostawił po sobie wspomnienia w książce zatytułowanej „Karczowanie”.
Pan Pułkownik pisał: „Nie wolno dopuścić do rozmieniania na drobne wspólnego dobra, jakim jest Polska. W przeciwnym przypadku nie będziemy godni milionowych ofiar złożonych za nas na ołtarzu Ojczyzny. W oparciu o nie, być może, już nigdy więcej w Europie nie będziemy przedmiotem „karczowania”. Potrzebne jest do tego jedność i wzajemna miłość narodu” .

Maciej Adamowicz


data aktualizacji strony:  15 czerwca 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved