"Żywa" lekcja historii

0619 006Spotkanie osób internowanych z uczniami Szkoły Podstawowej w Mielnie.
W dniu 19 czerwca 2023 r. delegacja szkolna brała udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej internowanie w Wojskowym Obozie Internowania w Unieściu Członków i Sympatyków NSZZ Solidarność.
Przy tablicy znajdującej się przed kościołem pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza w Unieściu, reprezentanci klas ósmych złożyli kwiaty i wysłuchali okolicznościowych przemówień.
Następnie, tego samego dnia na terenie Szkoły Podstawowej w Mielnie młodzież uczestniczyła w panelu dyskusyjnym z osobami internowanymi.
W czasie spotkania wyświetlono materiały ukazujące rozmieszczenie obozów internowania w okresie PRL-u, a zaproszeni goście relacjonowali wydarzenia z okresu stanu wojennego.

W szkolnym holu społeczność szkolna mogła dowiedzieć się więcej o tym rozdziale polskiej historii z wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję.
Składamy serdeczne podziękowanie dla Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział Szczecin) za pomoc w organizacji żywej lekcji historii oraz członkom Stowarzyszenia Osób Internowanych „CHEŁMINIACY 1982”.


data aktualizacji strony:    17 czerwca 2024r. 20:23:17
Copyright © 2013. All Rights Reserved