Dni  Nauki

0327 006Nauka chemii może być także przyjemnością…
I to udowodnili uczniowie klas ósmych oraz animatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas zorganizowanych w mieleńskiej placówce „Dni Nauki”.

Przygodę z chemią rozpoczęto od innowacyjnych zajęć lekcyjnych - pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotu - na temat wpływu alkoholu etylowego na organizm ludzki.
Eksperymenty z wątrobą czy białkiem jaja kurzego pozwoliły obrazowo zrozumieć ósmoklasistom jaką trucizną jest alkohol i jakie biologiczne spustoszenie powoduje.

Natomiast entuzjazm wśród szkolnej społeczności wzbudziły dwudniowe, tematyczne pokazy naukowe zaprezentowane przez profesjonalistów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Ciekawe doświadczenia były uzupełnione sporą dawką wiedzy naukowej i obficie okraszone poczuciem humoru animatorów zapraszających młodzież do aktywnego uczestnictwa w prezentacjach. A chętnych nie brakowało….

Pokaz z muzyki połączył nie tylko miłośników dźwięków ale także ciekawskich fizyków i artystów amatorów. Czego dowodem był finał w czasie którego duzi i mali uczniowie utworzyli orkiestrę i wspólnie odegrali melodię.

W drugi dzień goście ze stolicy opowiadali ile waży powietrze, które jest nad nami lub co wspólnego ma atmosfera ze skórką jabłka i dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę.
Uczniowie zadziwili aktywnością i pomysłowością… odpowiedzi na temat ciśnienia.
Duże zainteresowanie chemią – wykraczające już poza szkole progi - wykazały uczennice klasy VIIIb (Maja Dziewiątkowska i Weronika Sapor), które przygotowały profesjonalny pokaz chemiczny dla grupy sześciolatków z mieleńskiego przedszkola.
W przyjazny i innowacyjny sposób zaprezentowały maluchom zachodzące zjawiska chemiczne.

Brawo za pomysły, za inicjatywę, za współpracę i wspólną (nawet jednodniową) miłość do chemii.


data aktualizacji strony:  15 czerwca 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved