70-lecie szkoły

 

bip logo

 

 

Koniec wakacji za:

Akademia Pierwszej Pomocy

0109 006Dnia 9 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Mielnie został zorganizowany kolejny cykl programu edukacyjnego - Akademia Pierwszej Pomocy.
Program realizowany jest przez Firmus Group oraz firmę MiMed w szkołach podstawowych w regionie, tym razem odbył się w mieleńskiej placówce.
W ramach programu tego dnia odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w którym uczestniczyli goście: Burmistrz Mielna p. Olga Roszak –Pezała, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mielnie p. Ewa Jabłońska, Prokurent Firmus Group p. Aneta Leśna, koordynator akcji p. Magdalena Piskorska oraz młodzież z VIII klas.
Szkolenie prowadził p. Przemysław Borys, ratownik medyczny z dużym doświadczeniem, na co dzień pracujący w zawodzie.

Podczas szkolenia uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej, jak uciskać klatkę piersiową dla podtrzymania krążenia, a także jak opatrywać rany oraz skaleczenia.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty „Młodego ratownika” oraz niezbędne gadżety związane z pierwszą pomocą.

Pani Dyrektor Ewa Jabłońska złożyła podziękowanie za współpracę realizatorom programu, natomiast Szkoła Podstawowa w Mielnie otrzymała prezent od Pani Anety Leśnej – bogato wyposażoną apteczkę.

Zebrani goście zgodnie życzyli młodzieży, jak najmniej sytuacji w której muszą swoje umiejętności wykorzystać.
Tego typu szkolenia są bardzo potrzebne, ponieważ to od udzielenia pierwszej pomocy często zależy życie ludzkie.

Maciej Adamowicz


data aktualizacji strony:  24 czerwca 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved