70-lecie szkoły

 

bip logo

 

 

Koniec wakacji za:

Szkolne Święto Pieśni Patriotycznej

1109 001Zanim nadszedł dla Polski upragniony 11 listopada 1918 roku – dzień odzyskania niepodległości, nasz kraj znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim.
Choć zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię, nasi rodacy nie poddawali się i wytrwale walczyli o wolność.
Ducha walki dodawała im pieśń jako towarzyszka żołnierskiej doli i niedoli. Jej tekst dokumentował karty historii naszego kraju, ale również opisywał osobiste przeżycia żołnierzy, tęsknotę za domem rodzinnym czy ukochaną dziewczyną.

Szkolne Święto Pieśni Patriotycznej zorganizowane w piątek 9 listopada miało charakter szczególnie uroczysty.
Gala przygotowana przez Szkołę Podstawową w Mielnie oraz Centrum Kultury w Mielnie pod patronatem Burmistrza Mielna Olgi Roszak- Pezały, stanowiła dla nas zwieńczenie działań zaplanowanych na rocznicę 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
Zaprosiliśmy na nią przedstawicieli władz naszego miasta, zaprzyjaźnione placówki oświatowe: Szkołę Podstawową w Sarbinowie i Przedszkole w Mielnie, reprezentantów mieleńskich instytucji i stowarzyszeń, rodziców i wszystkich mieszkańców Mielna.

Uroczystość rozpoczął wiersz „Kto Ty jesteś ?” symbolicznie deklamowany przez ucznia najmłodszej klasy i uczennicę klasy najstarszej w naszej szkole.
Po nim nastąpił Polonez zatańczony przez uczniów najstarszych klas, przygotowany przez Elżbietę Koperę.
Prezentacje wokalne zainicjowali wychowankowie Przedszkola w Mielnie, po nich zaprezentowały się kolejno wszystkie klasy naszej szkoły wykonując ulubioną pieśń z patriotycznego repertuaru. Na zakończenie zaśpiewali gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, którym akompaniowała orkiestra szkolna „Morscy Muzycy” pod kierunkiem Izabeli Wasilewskiej.

Uroczystość była również okazją do rozstrzygnięcia Szkolnego Konkursu Plastycznego na plakat pt.: „Alfabet młodego patrioty”. Nagrody dla przedstawicieli klas wręczyła Jolanta Stęplewska, opiekun biblioteki i organizator konkursu.

Kulminację Szkolnego Święta stanowiło wyjątkowo uroczyste wykonanie Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy obecni, przy akompaniamencie orkiestry „Morscy Muzycy”, zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego w ramach zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Rekord dla Niepodległej”, dołączając tym samym do ponad 24 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa M. Diwyk – Kozy i M. Adamowicza.

Organizator Kamila Figielska


data aktualizacji strony:  24 czerwca 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved