70-lecie szkoły

 

bip logo

 

 

Koniec wakacji za:

„Drogi do niepodległości” - wieczornica patriotyczna w Mielnie

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.  Józef Piłsudski

1108 0018. listopada br. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie, odbyła się wieczornica patriotyczna.
Pomysłodawcą i prowadzącym tego patriotycznego wieczoru był nauczyciel historii: p. Maciej Adamowicz, a całość odbyła się pod patronatem Burmistrza Mielna, Centrum Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Mielnie.

Wieczór rozpoczął się od przywitania gości, wśród których byli m.in.: Sekretarz Gminy Mielno Grzegorz Kubiak, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Jarząbek oraz radni i przewodniczący Rad Osiedli.
Nie zabrakło mieszkańców oraz uczniów Gminy Mielno.

Na program tego wyjątkowego wieczoru złożyło się wiele elementów: wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, występy naszych uczniów, a także uczniów Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, żywa lekcja historii z udziałem p. Elwiry Adamczewskiej oraz pieśni patriotyczne zaśpiewane przez Zespół Artystyczny "Ławica".

Było bardzo wzruszająco, a to za sprawą jubileuszowej oprawy.
Wielkie brawa pojawiły się podczas spektaklu przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem p. Moniki Dobrzelewskiej - Napieraj.
Przybliżył on drogę Polaków ku odrodzeniu własnego państwa trwającą od rozbiorów do odzyskania niepodległości.
Opowieści towarzyszyły pieśni chóru i piękne stroje.
Następnie w pięknej suicie Zespołu „Ławica” wysłuchaliśmy kilka utworów o tematyce patriotycznej. Wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania.

W kolejnej części programu zgromadzeni goście mogli wysłuchać prelekcji historycznej oraz zobaczyć przedstawienie pt. „Pacjentka” w wykonaniu uczniów z Sarbinowa.

Imprezie towarzyszyła okolicznościowa wystawa konkursowa pt. „Alfabet młodego patrioty”, przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz organizatorkę konkursu – p. Jolę Stęplewską.

Z całą pewnością wieczornica dała wszystkim zebranym możliwość poczucia atmosfery narodowego święta i dumy z bycia Polakiem.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, a wszystkim obecnym za przybycie.


data aktualizacji strony:  24 czerwca 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved