Regaty na zakończenie sezonu żeglarskiego

10 0110 października na Jeziorze Jamno odbyły się regaty na zakończenie sezonu żeglarskiego 2015.

W wyścigach brały udział załogi z pobliskich klubów jachtowych i żeglarze niezrzeszeni.
Oprócz dorosłych startowali również uczniowie, m.in. z ZS Mielno na szkolnym jachcie.
Płynęli na nim Maksymilian Bączkowski (VI B), Patrycja Mośko (II A gimnazjum) i sternik pan Michał Karczewski.

W regatach w klasie jachtów otwarto pokładowych uczestniczyły także dwie żaglówki klasy Omega , a na jednej z nich sterował Kamil Baranowski ( III B gimnazjum) ze swoją załogą.
Zajęli I miejsce, a nasza szkolna łódka ze wspaniałą załogą zajęła II miejsce, niestety, bez pucharu.

W regatach najwięcej było jednostek kabinowych i parę łodzi klasy DZ.
Trasa była lewoskrętna i miała kształt trójkąta, który trzeba było opłynąć dwa razy, aby ukończyć wyścig.
Na początku prawie w ogóle nie wiało, a potem wiatr się wzmógł do 4 stopni w skali Beauforta.

Uważam, że spisaliśmy się bardzo dobrze, a w przyszłym sezonie chętnie wystartujemy w regatach na naszym pięknym jeziorze ( na zdjęciu z niebieskim spinakerem płynie załoga Kamila Baranowskiego, a żółta żaglówka to nasza - szkolna ).