70-lecie szkoły

 

bip logo

 

 

Koniec wakacji za:

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

4 02W piątek 4. kwietnia 2014 r. uczniowie klas IV a i IV b Szkoły Podstawowej zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Mielnie.
Celem wizyty było spotkanie z Panią Joanną Olech, która odwiedziła Mielno i zgodziła się opowiedzieć o swojej twórczości.

Pani Joanna to z wykształcenia grafik, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci, laureatka licznych prestiżowych nagród.
Jej Czerwony Kapturek (seria Niebaśnie) otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005 oraz honorowe wyróżnienie (za tekst Joanny Olech i grafikę Grażki Lange) w konkursie Książka Roku 2005 organizowanym przez polską sekcję IBBY.

"Dynastia Miziołków" (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10–12 była jej debiutem literackim.
Drugą powieścią jest "Gdzie diabeł mówi: Do usług" (1997).

Joanna Olech publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”.

Spotkanie z uczniami było bardzo ciekawe – dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek i kalamburów przygotowanych przez autorkę.
Poznali bohaterów opowieści – szczególnie polubili rodzinę Miziołków, którą ze swadą i dowcipem przedstawiała ich twórczyni.
Mogli także zakupić wybrane książki – oczywiście zaopatrzone w autograf gościa.

Kamila Figielska (wychowaca klasy IVB), Monika Lewandowska (nauczyciel języka angielskiego w SP)

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć - [ zobacz ]

 


data aktualizacji strony:   29 czerwca 2020r. 21:30:41
Copyright © 2013. All Rights Reserved