Obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 01sUroczyście obchodziliśmy 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klas drugich pod opieką pani Aleksandry Mrożek przygotowali uroczysty apel połączony z prezentacją multimedialną, na którym zapoznali nas z trudną, rozbiorową sytuacją Polski i przypomnieli, jakie były główne założenia i postanowienia Konstytucji Majowej.

Wykonawcy zaakcentowali także wagę tego doniosłego dokumentu w dziejach Polski, Europy oraz świata, zwracając uwagę młodym Polakom, dlaczego należy znać historię swojego narodu.

W inscenizacji udział wzięły: Klaudia Florczak, Marta Dziaduch, Ola Lech, Aga Wilk, Zosia Twarowska, Patrycja Procz, Zuzia Rychlewicz, a także Wojtek Znojek, Adrian Smętek i Krzysiek Jakubisiak, który zajął się stroną techniczną apelu.

 


data aktualizacji strony:  16 października 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved